Zagraniczna podróż zaplanowana od dawna, lista atrakcji turystycznych do zaliczenia spisana już kilka tygodni temu, bagaże spakowane, wylot już niedługo – cudowne uczucie. Aby nic tego nie zepsuło warto odpowiednio wcześniej pomyśleć o tym gdzie zaparkujemy nasz samochód w pobliżu lotniska. Pozostawienie go na niestrzeżony publicznym parkingu nie jest najlepszym pomysłem, zwłaszcza, że w przypadku większości największych lotnisk w Polsce znalezienie darmowego miejsca do parkowania jest praktycznie niemożliwe. Właśnie dlatego zdecydowanie lepiej zarezerwować miejsca na prywatnym parkingu strzeżonym.

Przeglądając internet bez problemu znajdziemy dziesiątki ofert parkingów zlokalizowanych w pobliżu najpopularniejszych krajowych portów lotniczych. Na co warto zwracać uwagę decydując się na jedną z nich? O tym poniżej.

Ochrona i monitoring

Na pewno jedna z najistotniejszych kwestii jest sprawa bezpieczeństwa pozostawionego pojazdu. Chyba nikt, będąc na wymarzonych wakacjach nie chciałby odebrać telefonu z kraju o tym, że jego samochód został uszkodzony, albo co jeszcze gorsze skradziony. Myślę, że zepsułoby to nawet najbardziej udany wakacyjny wyjazd. Właśnie dlatego warto wybierać parkingi które gwarantują całodobową ochronę, a także wyposażone są w dobrej jakości, nowoczesny system monitoringu.

W tym miejscu warto napisać choć jedno zdanie o ogrodzeniu. Dobrej jakości, szczelne ogrodzenie zabezpiecza nie tylko przed niepożądanymi osobami, ale również przed dzikimi zwierzętami, które czasami lubią zagnieździć się pod maską i uszkodzić przy tym instalację elektryczną.

Transfer na lotnisko

Przeglądając oferty parkingów zlokalizowanych przy lotniskach warto dokładnie sprawdzić szczegóły dotyczące transferu na lotnisko. Najczęściej jest on wliczony w cenę, ale nie jest to regułą. Zdarzają się również sporadycznie parkingu, które zawożą na lotnisko za darmo, jednak po powrocie za odbiór będziemy musieli dodatkowo zapłacić.

Dobrze jeśli na parkingu jest choć niewielka, ale czysta, zadaszona poczekalnia. Zwłaszcza w szczycie sezonu wakacyjnego może się zdarzyć, że będziemy musieli kilkanaście minut poczekać na transfer. Wtedy na pewno docenimy schludną, zadaszoną, a najlepiej klimatyzowaną poczekalnię.

Stan techniczny busów wykorzystywanych do przewożenia turystów jest niezwykle istotny. Nawet nie chcę sobie wyobrażać sytuacji kiedy do odprawy na lotnisku pozostało niewiele czasu, a pojazd którym jesteśmy przewożeni uległ awarii. W skrajnej sytuacji może to nawet doprowadzić do tego, że spóźnimy się na nasz lot. Poza stanem technicznym ważna jest czystość i komfort busa.

Pozostałe, ale równie istotne

Jest jeszcze kilka rzeczy na które możemy zwrócić uwagę podczas wybierania parkingu.

Jeśli użytkujemy samochód elektryczny to warto wybrać parking który daje możliwość jego ładowania. Możemy dopytać o to czy taka usługa wiąże się z jakimiś dodatkowymi kosztami.

Z pozoru błahą sprawą może wydawać się kwestia nawierzchni. W naszym kraju kilka dni ulewnych deszczy pod rząd może zdarzyć się nawet w środku lata. W takiej sytuacji parkingi urządzone na łąkach lub polach zmieniają się w błotniste lodowisko. Dlatego zachęcam aby wybierać parkingu które posiadają twardą nawierzchnię: asfaltową lub chociaż z betonowych płyt.

Jak widać powyżej wybór dobrego miejsca postojowego w pobliżu lotniska nie jest skomplikowany, ale istnieje kilka elementów na które na pewno warto zwrócić uwagę przed dokonaniem rezerwacji. Szczególnie, że przeglądając oferty możemy zauważyć że ceny za usługę na poszczególnych parkingach są dość zbliżone, dlatego lepiej czasami dołożyć kilkanaście złotych, aby nasze wakacje upłynęły bez zbędnych stresów i niepotrzebnych nerwowych sytuacji, przynajmniej w kwestii parkowania samochodu.

Łatwo i wygodnie zarezerwujesz parking korzystając ze strony https://www.airpark24.pl/.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Bezpieczne i komfortowe parkowanie przy lotnisku

Zagraniczna podróż zaplanowana od dawna, lista atrakcji turystycznych do zaliczenia spisana już kilka tygodni temu, bagaże spakowane, wylot już niedługo – cudowne uczucie. Aby nic tego nie zepsuło warto odpowiednio ...

KATEGORIA: Podróże DODANY: 21 sierpnia 2021

Inny sposób na super udane wakacje

Planując wakacyjny wypad najczęściej nasze myśli od razu kierujemy w stronę hotelu, pensjonatu czy innego obiektu noclegowe. Niemal automatycznie zaczynamy przeglądać oferty i dokonywać rezerwacji. Może jednak w nadchodzącym roku ...

KATEGORIA: Podróże DODANY: 30 grudnia 2021

Ta strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Dalsze korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach Twojej przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę